Atopowe zapalenie skóry i alergia

Witam. Od dziecka jestem alergikiem i leczę się na atopowe zapalenie skóry. W mojej diecie musiałam wykluczyć mnóstwo produktów np. jajka, mleko, gluten, orzechy i przede wszystkim ryby. Ostatnio słyszałam, że dobrze byłoby gdybym włączyła DHA, ale jestem uczulona na ryby. Mimo tego mogę brać te kapsułki? Czy jest możliwość, że będę na nie uczulona? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

istnieje mozliwość że będzie Pani uczulona ale moim zdaniem warto podjąć ryzyko i sprawdzić czy jest wysypka po zażyciu DHA. Jeżeli będą zmiany na skórze należy suplement wycofać z diety.

Pozdrawiam