Atopowe zapalenie skóry i zmiany skórne

Za 3 miesiące będzie rok odkąd mam atopowe zapalenie skóry. Myślałam, że jest to ,,na miesiączkę,, ale miesiąc temu byłam u lakarza. Mam to pomiędzy brwiami i wyciskałam i rozdrapywałam krosty. Od lekarza dostałam Elidel (maść) kremy półtłuste do skóry - cutibazę na twarz, a dexeryl na ciało i dermabliz- na blizny. Dzisiaj zaczęłam o tym czytać, bo maść nie działa na zapalenie pomiędzy brwiami, lekarka nic nie powiedziała, że nie mogę tego wyciskać, maść nic nie daje, a ja się tego wstydzę :(

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zmiany nie jestem w stanie potwierdzić rozpoznania AZS, jednak jeżeli jest to AZS to stosuje się miejscowo lub w nasilonych objawach układowo sterydy oraz emolienty. Nie należy drażnić zmian skórnych, a przede wszystkim unikać czynników wyzwalających (np kosmetyki do makijażu, płyny, kremy etc.).