Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 1 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Atopowe zapalenie skóry u 20-latki

Witam!Mam 20lat i od 10miesięcy stwierdzone AZS, byłam już w szpitalu oraz w klinice dermatologii w Zabrzu,niestety mimo dużej pielęgnacji,z moją skórą nadal jest źle.IgE mam bardzo niskie,testy alergiczne z wynikiem ujemnym,w rodzinie nie ma ani jednego alergika,nie używam już żadnych kosmetyków kolorowych, pachnących.Zachorowanie na AZS zbiegło się z momentem kiedy rozpoczęłam współżycie z moim chłopakiem,czy to może mieć jakieś powiązanie?Jakie mogę wykonać badania? pozdrawiam serdecznie
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Witaj, AZS jest to schorzenie o podłożu alergicznym, którego objawy często nasilają się pod wpłwem stresu, silnych emocji - pozytwnch i negatywnych. Zmiana kosmetków, proszku do prania a nawet perfum może nasilać AZS. Jeżeli współżjesz z chłopakiem i zabezpieczcie się prezerwatwą - to może być przczyna. Na początek od strony dietetcznej mogę Ci zasugerować abyś ograniczyła żwność przetworzoną, kolorową. Przez okres 2 tyg. zastosuj dietę eliminacyjną - staraj się komponować posiłki z: pieczywo pszenne, ser biały (półtłusty), masło/ oliwa z oliwek, jajko, indyk, ryż biały, marchewka, pietruszka, sałata zielona, ziemniak, banan, jabłko. Dodatkowo suplementuj dietę tranem w kapsułkach lub olej z wiesiołka. Do kąpieli/ pod pryśnic stosuj kosmetyki hipoalergiczne np. biały jeleń, ogranicz stosowanie perfum. Jeżeli skóra Cię będzie bardzo swędziała wkąp się w wodzie z mąką ziemniaczaną oraz wpić wapń z kwercetyną. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
Lek. Jolanta Miernicka
Lek. Jolanta Miernicka Dermatolog

Witam. Uważam że zachorowanie nie ma związku ze współżyciem, dodatkowo należałoby wykonać testy płatkowe w celu zbadania alergii kontaktowej. Pozdrawiam.

Nie chcę straszyć i być złym prorokiem, ale być może jest Pani uczulona na pot lub spermę partnera. Są to coraz częstsze przypadki.

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Witam, tak jak pisałem w prywatnej korespondencji. Proszę przesłać wszystkie wyniki badan. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy