Autoagresja i złe samopoczucie

Witam. Mam lat 18. Od paru miesięcy towarzyszy mi autoagresja i złe samopoczucie. Chodzę smutna, często płaczę. Czasami mam ochotę ze sobą skończyć, gdyż odczuwam nienawiść do swojej osoby. Jest mi niedobrze, kiedy patrze na siebie, albo kiedy myślę o przeszłości w której spotkało mnie wiele złych rzeczy.

To, o czym piszesz wymaga jak najszybszej interwencji specjalisty. Polecam Ci poszukać psychologa, psychoterapeuty w Twojej okolicy i podjąć z nim współpracę. Często bolesna przeszłość odbija swoje piętno na teraźniejszości, powodując smutek, apatię, agresję...Przepracowanie tych trudnych momentów ze swojego doświadczenia pozwoli Ci odzyskać równowagę i spokój. Pozdrawiam.

Proponuję udać się na konsultację do psychiatry. Specjalista po dokładnym przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego będzie mógł postawić diagnozę i dobrać odpowiednie postępowanie. Oceni też nasilenie Pani objawów i zdecyduje, jeśli będzie taka potrzeba, o zastosowaniu farmakoterapii, psychoterapii lub obu metod łącznie.