Autoagresja, płacz i uczucie pustki

Witam! Mam 15 lat. Od ostatniego roku mam strasznie dziwne zachowanie. Stosuje wobec siebie autoagresję, czasami robię głodówki, nie sypiam po nocach, często płaczę lub czuję pustkę, mam dziwne humory, popadam w ataki złości. Myślę o zabójstwach... o czyimś lub własnym. Nie dogaduję się z rodzicami. Z uczennicy piątkowej spadłam na najniższy poziom. Czasami biorę różne tabletki o tak. Dla przyjemności.. Nie wiem dlaczego tak się dzieje ze mną. Ale chciałabym wiedzieć co robić..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bardzo dobrze, że szukasz pomocy dla siebie. Pamiętaj nie ma takiej sytuacji, z której nie byłoby racjonalnego wyjścia. Myślę iż w pierwszej kolejności musisz uwierzyć w Siebie i swoje możliwości. Jeżeli będziesz potrzebowała możesz także skorzystać z porady psychologa lub psychiatry. Myśli, o których wspominasz, dotyczące autoagresji, samobójstwa to bardzo niepokojące objawy. Warto skorzystać z pomocy specjalisty.

Dzień Dobry,

Proszę nie czekać i udać się możliwie jak najszybciej do Poradni Zdrowia Psychicznego.
O skierowanie do Poradni, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu- w ramach NFZ-tu.
Ewentualnie, proszę skontaktować się telefonicznie z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, pod nr 11 6123, codziennie od 14.00-22.00.

Życzę powodzenia i pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com