Autoimmunologiczne zapalenie tarczycy a bakteria proteus mirabilis

Witam, czy imunologiczne zapalenie tarczycy moze miec zwiazek z bakteria proteus mirabilis. Od trzech lat mam te bakterie, bardzo ciezki wypadek samochodowy, długie cewnikowanie. Wziełam wszystkie mozliwe antybiotyki. Lapie wszystkie mozliwe infekcje i grzyby. Dawniej byłam okazem zdrowia.

Witam! Jeżeli zapaleniu tarczycy towarzyszą zaburzenia jej funkcji - nadczynność bądź niedoczynność, może być to przyczyną predyspozycji do powstawania przewlekłych i opornych na leczenie zakażeń. Myślę że w tym wypadku warto skontrolować funkcję tarczycy (TSH, fT3, fT4) i wdrożyć ewentualne leczenie.