Autoprezentacja introwertyka podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Jestem introwertyczką. Mam problem z zaprezentowaniem się dla potencjalnego pracodawcy. Czy na wstępie rozmowy mam od razu się przyznać, że jestem introwertyczką? Znam dużo zalet tej osobowości, ale największy problem to kontakt z innymi osobami.

witam,
Myślę, że może Pani otwarcie powiedzieć o swoim introwertyźmie jednak przedstawiając jego realne zalety takie jak sumienność, wyciszenie etc. Introwersja nie jest wadą, jest po prostu innym typem charakteru człowieka.
Pozdrawiam:)

Witam

Rozmowa kwalifikacyjna jest stresującą sytuacją, ponieważ jesteśmy poddawani ocenie przez inną osobę. Nawet osoby ekstrawertywne mogą mieć problemu z dobrym zaprezentowaniem swojej osoby w takiej sytuacji.
Może Pani mówić o swojej osobowości i jej zaletach na początku spotkania, choć tu należy brać pod uwagę stanowisko na jakie Pani aplikuje.
Nie pisze Pani co konkretnie sprawia że nie potrafi Pani dobrze zaprezentować się potencjalnemu pracodawcy. Być może nie jest to tylko kwestia Pani osobowości ale również wysokiego poziomu stresu, z którym można sobie poradzić.
Polecam znalezienie odpowiedniej dla Pani techniki relaksacyjnej i stosowanie jej przed spotkaniami.
Warto też pomyśleć o spotkaniach z psychologiem z zakresu job-coachingu które pozwolą Pani odpowiednio przygotować się do procesu rekrutacji uwzględniając Pani osobowość.
Pozdrawiam