Autyzm i brak trawienia glutenu

Mój 6 letni syn ma autyzm nie trawi glutenu i kazeiny. mimo diety przyjmuj enzym DPP1V FORTE 1.5 kapsułki dziennie,waży ok 20 kg , czytałam o rożnych enzymach i ich stężeniach zastanawiałam się czy enzym który przyjmuje i jego dawka są prawidłowe?

Terapię farmakologiczną trzeba dobierać i ewentualnie zmieniać wyłącznie pod kontrolą lekarza. Niemniej w przypadku autyzmu warto całkowicie wykluczyć z diety gluten oraz produkty mleczne, gdyż działają one silnie alergizująco i nasilają dolegliwości. Warto skonsultować się z dietetykiem, który tak opracuje dietę, by dziecku nie brakowało żadnych składników odżywczych.

Witam. Każda zmiana czy wprowadzanie leków musi być pod kontrolą lekarza. Jeżeli chodzi o gluten i produkty mleczne w przypadku autyzmu powinno się wykluczyć bowiem działają alergizująco.Proponowałabym skonsultować się z dietetykiem który opracuje dietę. Pozdrawiam

Warto wykonać testy na alergię pokarmową typu III (ukrytą) testy np. ImuPro. Wówczas wykluczyć z diety alergizujące produkty, pod opieką dietetyka.Taka dieta może bardzo pomóc synkowi w lepszym funkcjonowaniu i zdrowiu. Własnie z autyzmem bardzo często powiązana jest alergia na gluten, białka mleka, ale również na inne produkty spożywcze.

Witam,
przy autyzmie należy wykluczyć z diety również cukry proste, które u niektórych dzieci powodują napady agresji. Ale nigdy samodzielnie nie wolno zmieniać lekarskich zaleceń farmakologicznych.

Witam
Jeżeli dziecko jest chore na autyzm należy zastoswać dietę bezlmeczną, bezglutenową i bezcukrową.Najlepiej byłoby gdyby Pani skosultowała się z dietetykiem, który opracuje dietę specjalnie dla syna. Pozdrawiam.

Jeśli dziecko ma alergię lub nietolerancję pokarmową to oczywiście należy zastosować dietę eliminacyjną. Należy jednak przede wszystkim zastanowić się co takiego powoduje że dziecko nie trawi pewnych białek? Brak enzymów? Dysbioza w jelitach? Inne choroby? Należy uważnie w takiej sytuacji opisywać objawy by znaleźć przyczynę. To nie autyzm jest przyczyną złego trawienia, raczej nasilenie objawów autyzmu bywa powodowane przez choroby współistniejące z autyzmem.
Modyfikacji podawanych leków może dokonywać tylko specjalista opiekujący się dzieckiem.
Pozdrawiam serdecznie.