Autyzm wczesnodziecięcy

Moj synek ma autysm wczesnodzieciecy jest pod opieka lekarska i zaczol terapie si logopedyczna i pedagogiczna tzw wspomaganie wczesnego rozwoju. Jednakze wogole na tej terapii nie wpolpracuje krzyczy i placze chociaz q domu i w przedszkolu wykonuje wszystko o co go prosza a chodzi do normalnego przedszkola posiada tam wspomagajacego nauczyciela. Odkad zaczol terapie zauwazylam wzost zachowan autostymulacyjnych ktorych przedtem nie bylo. Moje pyt czy autyzm ma charakter rzutow okresow dobrych? C

Lek. Tomasz Budlewski

Na pewno w pewnym okresie będą lepsze i gorsze dni. Jeżeli powyższa terapia nie pomaga Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

autyzm charakteryzuje się problemami z komunikacją uczuć i związkami społecznymi. W tej chorobie nie występują rzuty. Objawy występują stale jednak istnieje możliwość, z pomocą terapii, zmniejszyć ich nasilenie tak aby dziecko mogło w przyszłości pracować i żyć z innymi ludźmi.

Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Terapia jest wymagająca i oczekuje się od dziecka pewnych zachowań, wykonywania zadań, dostosowania do rytmu. Terapeuta uczy zachowań i zasad co wymaga wysiłku i współpracy. Początki mogą być trudne. Jedne dzieci dość szybko się dostosowują i współgrają z terapeutą inne wolniej. Czasem jest tak, że wyuczenie jednej umiejętności może zające długie miesiące. Nie wolno sie jednak poddawać i trzeba zajęcia kontynuować.
Pozdrawiam AM