Awidność po konsultacjach wyników toksoplazmozy

witam! proszę o konsultację wyników toksoplazmozy- igg 593,4 a igm 1,29. Lekarz zalecił awidność, ale też jednocześnie uspokajał, że stosunkowo niskie igm wg niego świadczy o starej infekcji. Dodam, że jestem w 9 tyg. ciąży. proszę o pomoc

witam,
jest dokładnie tak jak powiedział Pani lekarz.
Niskie IgM przy wysokim IgG świadczy o starej, przebytej infekcji.
Awidność najpewniej będzie wysoka (tzn. stare zakażenie niegroźne dla płodu)

pozdrawiam