Awidność przeciwciał w klasie IgG

Witam serdecznie.Bardzo proszę o odpowiedz odnosnie moich badan na toksoplazmoze.Oto wyniki: IgG 50(dodatni) IgM 0,24(ujemny) po tygodniu zrobiłam kolejne badania na awidnosc i oto wyniki:IgG 83,90(dodatni) awidnosc przeciwciał w klasie IgG 9,30% a minimum wynosi 60 %.Jestem w 13 tygodniu ciazy.Czy mam toksoplazmoze?Bardzo prosze o odpowiedz.

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

stężenie przeciwciał nie jest wysokie jednak niska awidnosci świadczy o niedawnym zakażeniu. Sugeruje wizytę u ginekologa. Prawdopodobnie konieczna będzie antybiotykoterapia.

Pozdrawiam