Axotretem a leczenie trądziku

Mam 19 lat od kilku lat leczę trądzik brałem tetrocyklinę która dała niewielkie efekty. Pózniej unidox po którym było lepiej jak go brałem .Po kilku miesiącach znowu nawrót dermatolog zaproponował mi leczenie axotretem ,który ma dużo skutków ubocznych. Czy nie ma innej możliwosci żeby wyleczyć ten trądzik.

Retinoidy to czasami lek ostatniego rzutu jak inne leki nie pomagają,Można też stosowac zabiegi z medycyny estetycznej i kosmetologii.