Baadanie USG stawu ramiennego

Proszę o opinie: w badaniu usg staw ramienny z cechami zwiększonej ilości płynu.Ścięgno mm dwugłowego niejednorodne z cechami uszkodzenia,leżące w rowku międzyguzkowym.Przyczep ścięgna mm nadgrzebieniowego do guzka większego niejednorodny częściowe uszkodzenie ścięgna mm nadgrzebieniowego.Ciągłość ścięgna zachowana.Cechy konfliktu podbarkowego.Staw barkowo obojczykowy bez podwichnięcia,ze zmianami zwyrodnieniowymi,pogrubienie torebki stawu,osteofity.Obrąbek tylny stabilny.

Rozpoznanie należy potwierdzić w badaniu rezonansu magnetycznego. Jeśli się potwierdzi, szczególnie uszkodzenie ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego- to wskazane będzie leczenie operacyjne, ale o tym musi już zdecydować ortopeda.