Bąbel na palcu i opuchlizna

Witam tydzien temu pojawił sie na moim palcu bąbelek, nie ruszałam go ale pękł sam dokoła niego powstała opuchlizna niestety zaczęła sie rozszerzacz jest coraz większa nie wiem co robic co to moze byc jakieś zakażenie? co powinnam zrobić ? o to zdjecia jak to wyglada aktualnie http://imageshack.us/a/img197/3060/dtex.jpg
KOBIETA ponad rok temu

Trudno określić co to może być bez bezpośredniego badania. Zmiana wygląda na ostry, miejscowy stan zapalny skóry z wytworzeniem pęcherza surowiczego. Najlepiej byłoby z tym problemem udać się bezpośrednio do dermatologa ewentualnie chirurga. Zapewne będzie konieczne miejscowe stosowanie antybiotyków, środków dezynfekcyjnych i przeciwzapalnych. Być może antybiotykoterapia ogólna. O wszystkim musi zadecydować lekarz po bezpośrednim badaniu.