Bąbelki w miejscu nakłuć po zabiegu mezoterapii igłowej

Po zabiegu mezoterapii igłowej na okolice oczu preparatem z nano złotem pozostały bąbelki w miescu nakłuć. Taki stan trwa niezmiennie od miesiąca. Bąbelki są mniej widoczne po nocy, natomiast w miarę upływu dnia przybierają na intensywności. Nie bolą i nie swędzą, ale są okropne. Kosmetyczka twierdzi, że się wchłoną, ale za długo to trwa. Co robić?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Objawy jakie Pani zgłasza mogą być wynikiem miejscowego odczynu alergicznego. Zmiany powinny rzeczywiście same się wchlonąć. Jeżeli tak się nie stanie warto zgłosić się do dermatologa.

Witam,
Proszę podać nazwę preparatu.
Do tego czasu powinny już dawno się wchłonąć. Być może wytworzyły się ziarniniaki. Dobrze byłoby zastosować fale radiowe w okolicę oczu, no i zapraszam ewentualnie na konsultację. Bezpośrednia ocena więcej wniesie do wytycznych odnośnie dalszego postępowania.
Pozdrawiam