Bąbelki z krwią w jamie ustnej na policzkach

Mam bąbelki z krwią w jamie ustnej na policzkach. Wielkości szpilki do 0,5 cm. Pojawiają się dwa na raz lub jeden na cztery miesiące. Są brązowe pękają samoistnie lub po przegryzieniu. Byłem w "poradni chorób jamy ustnej i dziąseł" i niby to jest od zaciskania zębów bo mam ślady ale nie pasuje mi to bo robię tak od około dziesięciu lat a bąble zaczęły się pojawiać rok temu i też na obszarach gdzie prawie nie ma otarć. Czy to możliwe że po 29 latach zęby tak podrażniają, co może być przyczyną?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Proszę jednak zaufać lekarzowi
stawiając diagnozę tylko na podstawie Pana opisu - również skłaniam się ku takiemu rozpoznaniu
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Jeśli specjalista chorób błony śluzowej jamy ustnej postawił taką diagnozę, zapewne ma rację. Warto udać się do lekarza dentysty zajmującego się leczeniem bruksizmu - na podstawie diagnostyki m.in. Pana stawów skroniowo - żuchwowych wdroży leczenie mające na celu zapobieganie nadmiernemu zaciskaniu zębów.