Bąble na ciele i silny świąd skóry

Mam 18 lat. Od kilku miesięcy występują u mnie na ciele różne bąble. Czasem one swędzą. Jednak razem z nimi, występuje silny świąd skóry, przy którym nie widać żadnych zmian na skórze. Najbardziej okaleczałe miejsca to: pośladki, dłonie, stopy, nogi, plecy, brzuch. Badania alergologiczne miałem robione. Wykazały 0,00 w każdym z rubryk. Badania na pasożyty tak samo. Brak badania na grzyby, to samo - brak. Nie mogę spać po nocach. Po kąpieli jest jeszcze gorzej. Dodam, że o ciało zawsze dbałem. Ubrania piorę w białym jeleniu. Dermatolog bezsilny. Wszystko robione prywatnie. Ręce opadają a pieniędzy coraz więcej tracę na marne. Co trochę nowe leki, choć poprzednie karzą odkładać. Leki znieczulające nie pomagają. Rozumiem... Ciężko Wam jest cokolwiek określić. Domyślam się, że nie znajdę odpowiedzi. Jednak piszę to teraz z myślą na lepsze życie. Pozdrawiam, Dawid

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę powstawania zmian i wyjaśnić czy na przykład zmiany wynikają z uczulenia, podrażnienia czy choroby infekcyjnej. Rozumiem, że nadal nie zostało postawine rozpoznanie. Niestety ujemne wyniki testu nie wykluczają alergii - w badaniach sprawdzane są tylko niektóre alergeny. Aby postawić rozpoznanie konieczne jest wykonanie badania lekarskiego oraz dokładne zebranie wywiadu.

Niestety nie pozostaje nic innego jak dalsze poszukiwanie przyczyny zmian - najlepiej u dermatologa lub alergologa.

Pozdrawiam