Bactrazol a picie alkoholu

Witam, Lekarz przepisał mi antybiotyk ''Bactrazol''na 3 dni. Nie wiem czy jest silny czy nie, dzisiaj skończyłam go brać i chciałabym się napić piwa wieczorem. Moje pytanie jest takie czy mogę się napić ? Po antybiotyku brałam jeszcze osłonkę. Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie wykazano szkodliwych interakcji pomiędzy stosowanym antybiotykiem a alkoholem, jednak w związku z faktem, iż przyjmowana substancja długo utrzymuje się w organizmie (czas półtrwania do 68h) zalecałbym 3-dniową przerwę.