Badania a starania się o dziecko

Proszę o interpretację wyników badań. Badania wykonałam 7dc. Dodam, że od roku stara się o dziecko, niestety jak do tej pory bezskutecznie. FSH - 5,21 U/I Faza Folikularna LH - 8,7 U/I Faza Folikularna Prolaktyna - 217,6 mU/I Prolaktyna (po 60 minutach) - 5014 mU/I

Witam! Niestety nie dołączyła Pani wartości referencyjnych danego laboratorium przez co konieczne będzie odniesienie wyników do ogólnych norm. Stężenie hormonu folikulotropowego jak i luteinizującego znajduje się w normie. Jeśli chodzi o prolaktynę to wydaje się, że wyniki dotyczą oznaczenia prolaktyny podstawowej oraz prolaktyny po stymulacji metoklopramidem (wynik po 60 min). Wynik podstawowej prolaktyny znajduje się w normie, jednakże po stymulacji nastąpił znaczny wzrost prolaktyny co może sugerować hiperprolaktynemię czynnościową. Jest to okresowy wzrost wydzielania prolaktyny w reakcji na różne bodźce np. stres. Dlatego wskazana jest konsultacja z endokrynologiem, który zbada Panią oraz oceni wyniki badań. Po ustaleniu ewentualnego rozpoznania zostanie zlecone odpowiednie leczenie. Pozdrawiam serdecznie!