Badania ACP, TAP i fosfatazy alkalicznej przy raku prostaty

Witam. Mój tata ma raka prostaty. Ma do zrobienia takie badania jak: acp,tap, fosfataza akaliczna. W jakim celu się te badania robi i czy trzeba być na czczo?

Proszę omówić te sprawy z lekarzem,który zlecił te badania! Ja za mało wiem o zaawansowaniu choroby , aby móc powiedzieć coś konkretnego! zż

Rafał Stando

Oznaczanie fosfatazy kwaśnej i alkalicznej w chwili obecnej nie ma rutynowego zastosowania w diagnostyce raka prostaty. Proszę zatem cel badań omówić z kierującym lekarzem.