Badania AST, ALT a tabletki antykoncepcyjne

Za 3 tygodnie będę miała robione badania ASPAT i ALAT w medycynie pracy i biorę tabletki antykoncepcyjne od stycznia tego roku ( microgynon 21). Czy te tabletki mogą mieć wpływ na badanie? Jeśli tak to co można zrobić, żeby wynik był wiarygodny, mam przestać je przez te 3 tygodnie brać, czy np. brać tabletki na wątrobę typu hepatil?

- tak, mogą powodować zwiększoną aktywność tych enzymów wątrobowych
Jeśli tak to co można zrobić, żeby wynik był wiarygodny, mam przestać je przez te 3 tygodnie brać, czy np. brać tabletki na wątrobę typu hepatil?
- radzę wykonać badanie i jeśli nie będzie w normie to powtórzyć je, ale przynajmniej po miesięcznym odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych