Badania cholesterolu i triglicerydów

HDL Cholesterol 101 Triglicerydy 135 Cholesterol całkowity 266 LDL Cholesterol 138 Nie jem tłusto, używam margaryny ze sterolami roślinnymi,od kilku lat piję zieloną herbatę, ograniczyłam słodycze co jeszcze powinnam zrobić aby frakcje się poprawiły profilu lipidowego (S)

Dzień dobry,

Obecny profil lipidowy jest w granicach normy.
Ma Pani wysoki HDL "dobry" oraz w miarę niski zły - LDL i trójglicerydy.

Na profil lipidowy wpływają korzystnie antyoksydanty zawarte w owocach cytrusowych - grejpfrut oraz w jabłkach.
Proszę wprowadzić do diety płatki owsiane oraz otręby owsiane.
Również zastąpienie ziemniaków kaszami - gryczana, jaglana korzystnie wpływa na lipidogram.

Bardzo dobrze na profil lipidowy wpływa aktywność fizyczna - proszę zwiększyć.