Badania cholesterolu u 29-letniej osoby

Witam mam 29 lat i robiłam badania cholesterolu calkiwity -238 HDl - 68,3 LDL-151 . Trigricerydy -96 Zdrowo sie odżywiam zgodnie z dieta dla osób z cholesterolem bo 3 miesiące temu miałam takie same wyniki a zły cholesterol zamiast zmniejszyć sie to wzrósł . Czy te wyniku sa bardzo złe ? Jakie mogę zrobić jeszcze inne badania ?

Jak na 29 lat, to faktycznie wyniki są trochę za wysokie. Chyba, że jest Pani obciążona hipercholesterolemią rodzinną. Jeśli jednak nie, to radzę skonsultować z dobrym dietetykiem dietę, którą Pani stosuje no i oczywiście na stałe wprowadzić do życia aktywność fizyczną i dużo pić (1,5- 2 l). Pozdrawiam.

Dzień dobry,

wyniki cholesterolu całkowitego ma Pan podwyższony, ale należ także zwrócić uwagę na fakt, że dobry cholesterol ma Pan wysoki - co jest prawidłowe.

Jeżeli ma Pan wątpliwości odnośnie skuteczności diety - to proszę się skontaktować z dietetykiem z Pana okolicy, który dokładnie obliczy Panu ilość cholesterolu w diecie i obliczy prawidłowy stosunek kwasów tłuszczowych w diecie.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga