Badania cholesterolu u osoby z nadwagą

Witam. Mój mąż odebrał takie wyniki: cholesterol całkowity 259,9mg/dl(zakres referencyjny 140-200); HDL w surowicy 51,9mg/dl (zakres 40-60); trójglicerydy 117,7 mg/dl (0-150); cholesterol LDL wyliczany 184,5 mg/dl(<115,0); HDL procent 19,95%. THS w porządku, pozostałe też. Czy to oznacza, że mąż musi podjąć leczenie..? Czy to coś bardzo złego? Ma 47 lat i nadwagę, nie pali, nie pije alkoholu, ale ma mało ruchu(waży 96 kg przy wzroście 178).Do lekarza są u nas długie kolejki, niepokoję się.
MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu

Badania krwi - hematokryt

Oznaczanie hematokrytów to badanie objętości osocza do objętości komórkowych głownie krwinek czerwonych (erytrocytów). Jednym z objawów wzrostu HCT jest nadkrwistość . Więcej o HCT opowie lekarz Łukasz Kowalski.

Witam,
BMI Pani męża wynosi 30,3 co oznacza, że ma on I stopień otyłości i właśnie z występowaniem otyłości wiązałabym podwyższony poziom cholesterolu i LDL. Może to świadczyć o początkach miażdżycy, która może prowadzić do poważnycj chorób układu sercowego-naczyniowego. Mąż powinien zadbać o siebie, schudnąć i zwiększyć aktywność fizyczną. Oprócz wizyty u lekarza zachęcam do odwiedzenia dietetyka, który pomoże zrzucić zbędne kilogramy, doradzi jak zdrowo się odżywiać i ułoży odpowiednią dla męża dietę redukcyjną. Po zmianie stylu życia wyniki powinny ulec poprawie, możliwe jednak, że konieczne będzie wdrożenie leczenia farmakologicznego.
Pozdrawiam
mgr dietetyki Justyna Siwek

0
Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań
78 poziom zaufania

Witam serdecznie,
Z informacji, które Pani podała, wynika że Pani mąż ma otyłość i nieprawidłowy profil lipidowy, są to dwa czynniki zwiększają ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. min. miażdżyca, zawał serca.
Jest to odpowiedni moment na to, żeby zadbać o właściwą dietę i wprowadzić aktywność fizyczną.
Jadłospis powinien zawierać te produkty, które poprawią profil lipidowy m.in : tłuste ryby morskie, oliwa z oliwek, migdały, olej rzepakowy, olej lniany, orzechy włoskie, awokado, pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa i owoce. Ponad to należy, wyeliminować z diety wysoko przetworzoną żywność, a w szczególności żywność typu fast food i słodycze.


Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351


Warto również przeczytać: Cholesterol. http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/cholesterol.html?c=9

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty