Badania CRP, RF i OB a bóle stawów

witam zgłosiłem się do lekarza w związku z bólami stawów, dostalem skierowanie do reuamtologa i badanie krwi, wszystko wyszło w normie i crp, rf, ob, jedynie Monocyty wyszły 23,1% oraz 1,3 tys/ul, oraz eozynofile 5,7%, co może oznaczać ten wynik, czy się martwić , może jakieś kolejne badania , dodam iż mam39 lat nie palę , cięzko pracuje.Z góry dziękuje za odp.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wynik monocytów powinien zostać zinterpretowany w oparciu o pozostałe wartości białokrwinkowe. Najpewniej konieczne będzie jednak wykonanie rozmazu ręcznego. W tym celu sugeruję konsultację z lekarzem prowadzącym.