Badania diagnostyczne przed planowaniem ciąży

Witam mam 30 lat moja żona 28 chcielibyśmy starać się o dziecko i mam pytanie czy ja jako przyszły ojciec muszę robić jakieś badania i czy przyszła matka powinna robić jakieś badania dodam że do ginekologa chodzi regularnie.I jeszcze jedno jestem palaczem czy papierosy mogą mieć wpływ na poczęte dziecko

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zaprzestać palenia , będzie zdrowiej. Co do badań u Pana to raczej nie a co do żony konieczne jest poznanie większej ilości informacji np. Czy zona była szczepionka na różyczki? Proponuje udać się do swojego lekarza ginekologa. Lekarz określi konieczność i ewentualny rodzaj badań.