Badania diagnostyczne w kierunku niedoczynności tarczycy

Dzień dobry, jakie dokładnie badania powinnam wykonać aby stwierdzić niedoczynność tarczycy? W pierwszej ciąży stwierdzono u mnie niedoczynność (przyjmowałam Euthyrox), po porodzie wyniki się unormowały ale teraz obawiam się że znowu mogę mieć problemy z tarczycą ponieważ jestem w drugiej ciąży. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Szanowna Pani,
niezwłocznie należy oznaczyć poziom TSH i fT4, ew. fT3. Poziom TSH nie powinien przekraczać 2,5 mU, wtedy należy włączyć Euthyrox. Proszę zgłosić się do endokrynologa
Pozdrawiam
dr R.Anielski