Badania diagnostyczne w kierunku schorzeń żołądka

Witam. Jakie badania laboratoryjne należy wykonać, by zdiagnozować choroby żołądka? Mój chłopak w dzieciństwie miał problemy z żołądkiem, chciałam zabrać go na badania by sprawdzić, czy wszystko ok. Jakie badania krwi należy wykonań (dodatkowo oczywiście gastroskopia) by sprawdzić czy wszystko w porządku?

Z podstawowych morfologia, CRP, OB, ew. dodatkowo CEA, AFP, Ca72.4 - są to markery , które są podwyższone w nowotworach żółądka,ale biorąc pod uwagę łlody wiek Pani chłopaka, tego typu problem nie powinien mieć miejsca. Najdokładniejsza będzie gastroskopia i pobranie materiału do badania w razie potrzeby, ew. skopia, ale znacznie mniej dokładna.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz