Badania do wykonania po leczeniu raka szyjki macicy

Czy po leczeniu raka szyjki macicy bez operacji leczenie skonczylam 5 czerwca tego roku ,mialam USG ginekologiczne po leczeniu lekarz powiedzial ze ok czy moze dac mi na dodatkowe jakies badania bo bym chciala jakie moga to byc badania . czesti boli mnie kregoslup

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście po leczeniu ( wyleczeniu) konieczne jest okresowe monitorowanie stanu Pani zdrowia pod kontem wznowy. Badania kontrolne powinny być przeprowadzane co 3 miesiące w pierwszych 2 latach po uzyskaniu remisji choroby. Następnie w kolejnych 5 latach co 6 miesięcy oraz później raz w roku. Badanie takie powinno obejmować pełne badanie przedmiotowe i podmiotowe, badanie ginekologiczne raz cytologię.