Badania dotyczące tarczycy a tabletki antykoncepcyjne

Witam ! Robiłam ostatnio badania dotyczące tarczycy, wizytę mam dopiero za miesiąc wiec proszę o interpretacje badań ponieważ trochę się martwię. Dodam że ostatni wynik TSH to 5,6. W tej chwili się zmniejszył po tabletkach antykoncepcyjnych. Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji 3,37 μIU/ml 0,27 — 4,20 P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09) ­ > 1300,0 U/ml < 60,0 Glukoza(L43) 95 mg/dL 70 — 99

Lek. Tomasz Budlewski

wyniki mogą wskazywać na chorobę autoimmunologiczną choroby. Konieczne jest rozszerzenie badań, np. wykonanie USG tarczycy. Proszę udać się do lekarza endokrynologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.