Badania glukozy i insuliny u 22-latki

Dwa lata temu byłam w szpitalu na badaniach by potwierdzić Pco. Nie stwierdzono tego na 100 %. Czy wyniki glukozy i insuliny są w normie? Glukoza na czczo:96,0mg/dl, po obc 75g (po 2 h) :136mg/dl, insulina na czczo:22,4uU/ml, po obciążeniu 75g (po 2 h ) 125,5uU/ml. zaznacze że miałam wtedy 20 lat , i nadwagę , od tamtej pory przytyłam 10 kg. Czy powinnam powtórzyć te badania?

Witam serdecznie,
Jeśli te wyniki są sprzed dwóch lat to wówczas mieściły się w granicach normy, ale tych górnych. Jeśli jednak przybrała Pani na wadze, to radziłabym powtórzyć te badania. Nadmiar masy ciała może bardzo wpłynąć na naszą glikemię.
Pozdrawiam,