Badania HbA1c i glukozy

Witam mam 28 lat robiłam badania HbA1c wynik 5,1% nastepnie glukoza na czczo 5,18 mmol/l, 93,24 mg/dl glukoza (po 120 min po 75 g glukozy) 2,12 mmol/l, 38,16 dl/l prosze napisac co mi dolega.do lekarza ide dopiero w poniedzialek caly weekend przede mna myslenia.prosze o szczerość

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wyniki są niejasne. Norma glukozy w 120 minucie po 75 g glukozy wynosi <140 mg/dl. Obniżenie do poziomu 38,16 przy wyjściowym poziomie 93,24 mg/dl jest prawie niemożliwe. Proponuję konsultację u lekarza i ewentualne powtórzenie badania.