Hormony tropowe a niedoczynność przysadki mózgowej

Witam miałam wykonywane badania hormonalne i hormony tropowe wyszły następująco: Fsh i lh Fsh-0,48 Lh-0,2. Dodam, że jestem młoda kobieta mam dopiero 20 lat . Czy to może być niedoczynnosc przysadki mózgowej ? Czy hormony tropowe, a konkretnie takie rezultaty badań mogą to sugerowac? Jakie dalsze badania powinnam wykonac i do jakiego lekarza się zgłosić? Czy hormony tropowe mogą sugerować wystąpienie innych dolegliwości czy raczej na pewno chodzi o niedoczynność przysadki mózgowej? Jak bardzo jest to poważne i czy powinnam się martwić? Leczona niedoczynność przysadki mózgowej będzie miała wpływ na moje dalsze życie, samopoczucie itp.? Co jaki czas powinnam kontrolować hormony tropowe i jakie są normy jeśli chodzi o hormony tropowe? Przepraszam za takie nagromadzenie pytań, ale martwię się o swój stan zdrowia i wolę pozyskać wiedzę z wielu źródeł. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Niestety jest to bardzo prawdopodobne. Powinna skontaktować się Pani z endokrynologiem. Warto oznaczyć stężenie estradiolu oraz pozostałe hormony tropowe przysadki we krwi. W razie potrzeby endokrynolog zaleci Pani dodatkowe badania obrazowe i dalsze leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz