Badania hormonalne a problemy z zajściem w ciążę

Witam. robiłam ostatnio następujące badania: prolaktyna (403,4) FSH (4,64) LH (8,39) Testosteron-kobiety (0,553 tsh 3gen. (2,40) Pdw (15,9) ginekolog mówił mi, że badania są na hormony ale czy wyniki są prawidłowe? bo mam problemy z zajściem w ciąże i czasami zdarza się, że miesiączki nie mam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, interpretacja wyników zależy od dnia cyklu, w którym wykonywała Pani badania i norm laboratoryjnych swoistych dla danego laboratorium. Biorąc pod uwagę ogólne normy i jednostki Pani wyniki są prawidłowe (jeśli testosteron jest wyrażony w nmol/l). Proszę jednak skonsultować się z lekarzem prowadzącym. pozdrawiam.