Badania hormonalne i podwyższona prolaktyna a starania o ciążę

Dobry wieczor,od roku staramy sie z partnerem o dziecko.i do tej pory nic. moje okresy sa nieregularne.wykonalam ostatnio badania krwi: BHCG =<2 ; FSH=2.6; LH=4.3; LFQ=1.63; PROL=31.9; AMH=3.44. Wyniki byly robione 2 dni po terminie spodziewanego okresu,ktory przesunal sie o pare dni. Moja lekarka twierdzi ze wszystko jest wporzadku(prolaktyna podwyzszona,dostalam na to tabletki) i ze nie wie co z tym fantem zrobic. czy powinnam sie niepokoic ?z gory dziekuje za odpowiedz

Magdalena Mroczek

Podwyższona prolaktyna może być przyczyną Pani problemów i jakiś czas po zastosowaniu terapii zleconej przez lekarza problem powinien ustąpić.