Badania hormonalne po pół roku starań o ciążę

Witam. Mam 30lat i staramy się z mężem od pół roku o drugie dziecko. Zawsze cykle miałam 31-dniowe ale 4 ostatnie były bardzo nieregularne (okres potrafił mi się spóźniać nawet o 2 tygodnie). W tym cyklu zrobiłam badanie progesteronu (18,7) i prolaktyny (51,08); (7 dzień po owulacji ale nie jestem dokładnie pewna, ponieważ skok temperatury był ale po skoku momentalnie spadła i utrzymuje się pod linią podstawową). Możliwe, że przez to nie mogę zajść w ciąża? Zrobić inne badana? Dziękuję za odp.

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczne jest wykonanie badań hormonalnych. Proszę koniecznie udac sie do lekarza ginekologa. Warto rownież wykonać badanie nasienia u partnera.