Badania hormonalne przy nieregularnym okresie

Witam, mam 19 lat i bardzo nieregularny okres.Czasami zdarza się,że nie pojawia się nawet przez 4 msc, czy to jest normalne? Byłam u ginekologa, miałam badanie usg,okazało się że mam torbiel na lewym jajniku(3x3),prawy zaś był niewidoczny. Lekarz ginekolog nie zleciła żadnych badań,przepisała tylko luteine na wywołanie okresu i kontracept na wchłonięcie torbieli,czy to jest normalne? czy powinnam zrobić badania hormonalne,przed rozpoczęciem brania leków? Nigdy nie brałam żadnych tabletek

- na pewno tak długie okresy nie są normalne
czy to jest normalne?
- tak, proszę spełniać zalecenia ginekologa
czy powinnam zrobić badania hormonalne,przed rozpoczęciem brania leków?
- według zaleceń ginekologa, jeśli nie widzi potrzeby dodatkowych badań to nie ma takowej potrzeby