Badania hormonalne w 17. dniu cyklu

Witam! Mam 20 lat i wykonałam pakiet badań hormonalnych w 17 dniu cyklu. Wyniki przedstawiają się następująco: estradiol 557,2 pg/ml, FSH 16 mIU/ml, LH 53,4 mIU/ml, progesteron 0,63 ng/ml, prolaktyna 24,0 ng/ml i testosteron 0,81 ng/ml. Wg wartości referencyjnych podanych przez labolatorium estradiol jest znacznie podwyższony, testosteron lekko podwyższony, natomiast progesteron jest znacznie poniżej normy. Czy są powody do niepokoju w związku z takimi wynikami?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa.