Badania hormonów a niedoczynność i Hashimoto

TSH:4.857, FT3: 3.03, FT4: 1.37, Anty TG: 164.8, Anty TPO:1011,7. Pani doktor stwierdziła lekką niedoczynność i Hashimoto. Przepisano Euthyrox(75). Mam pytanie czy to nie za duża dawka na początek i drugie pytanie - czy nie powinnam stosować diety bezglutenowej? Pani doktor nic prócz leku i kontroli za 3m-ce nie zaleciła.

Dzień dobry,

dawki leku, którą zaleciła Pani doktór lepiej nie podważać.
Natomiast jeżeli pyta Pani o dietę bezglutenową- nie zawsze u każdej chorej osoby na Hashimoto przynosi oczekiwane rezultaty.

Na początek najlepiej odstawić gluten na okres próbny i wówczas należy się obserwować - czy czuje się Pani lepiej. Jeżeli samopoczucie będzie bez zmian - to nie ma potrzeby wykluczenia glutenu z diety.

Część chorych również gorzej toleruje produkty mleczne. Po obserwacji glutenu może Pani przystąpić do testu z produktami mlecznymi.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga