Kobieta , 30 lat Witam, W związku z podejrzeniem choroby autoimmunologicznej zostałam skierowana przez endokrynologa na badania.Hormony tarczycy,ATG są w normie,tak samo potas fosfor,glukoza,ferrytyna,ph i parathormon.Sód jest na poziomie 142 (135-145),wapń zjonizowany 1 (1,13-1,32),wapń 2.53 (2,09-2,54),kortyzol godz.8 22.3 (6,2-19,4),witamina d 18.2 (zalecany poziom 30-100).O czym moga takie wyniki świadczyć?dodam że karmię dziecko piersią gdyby to miało mieć znaczenie.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny.
  • Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Badanie TSH - hormony tarczycy, choroby, normy, minusy badania

Hormony tarczycy - rodzaje, badanie

Czym jest tarczyca? Jest to hormon niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Tarczyca położona w okolicach szyi. Najczęściej tarczyca składa się z dwóch płatów i cieśni, która je łączy. Głównym zadaniem tarczycy jest wydzielanie hormonów,...