Badania konieczne przy nieregularnym miesiączkowaniu

od jakiegoś czasu mam nieregularne miesiączki. ostatnio dostałam krwawiene w niedziele wieczorem i zaprzestałam krwawienia w poniedziałek wieczorem. we wtorek oraz w srodę NIC nie było i w czwartek czyli dziś rano znowu krwawienie BARDZO OBFITE. czy takie "coś" zdarza sie??? czy to normalne. chce podkreślić iz mam bardzo nieregularne miesiaczki i i BARDZO obfite. cykl mam raz co 26 raz 28 raz 30 znowu 27 innym razem mam 29 a jeszcze innym razem 32.... jakie badania powinien zlecić mi ginekolog??

Lek. Tomasz Budlewski

Określenie odpowiednich badań zawsze odbywa się na podstawie bezpośredniego badania lekarskiego. Proponuję udać się do ginekologa, prawdopodobnie będzie konieczne wykonanie takich badań jak: badania hormonów płciowych, oznaczenie poziomu prolaktyny, być może hormony tarczycy. Wszystko co potrzebne ustala lekarz podczas wizyty.