Badania kontrolne a WBC, GRA, LYM

witam odebrałam wyniki kontrolne krwi odchylenia od normy w pozycjach: WBC 3.3 GRA 1.0 LYM 53.9 MID 16.8 GRA 29.3 dodam ze pozostałe wyniki sa w normie, było to badanie kontrolne. o czym moga swiadczyc takie odchylenia od normy? pozdrawiam serdecznie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Po pierwsze warto podkreślić, że powyższe badania powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne. Mówiąc ogólnie ze względu na podwyższony poziom MID i pozostałe nieprawidłowości wskazane jest wykonanie morfologii z rozmazem ręcznym.