Badania kontrolne oraz osłabienie i podwyższone ciśnienie krwi

Witam! Man 28lat postanowilem zrobic sobie badania okreslajace moj stan zdrowia, poniewaz pale papierosy i piję alkohol oraz prace mam bardzo stresujacą. Z wynikow morfologi doktor powiedzial ze jest ''osłabienie" oraz mierzone cisnienie 140/90 za wysokie, reszta badan w normie.Pytanie czym spowodowane jest to ''osłabienie" z wyniku morfologi, jakie dalsze badania wykonac aby odnalezc przyczyne, czy moze to przez stres lub wysokie cisnienie, proszę o jakas podpowiedz. Dziekuje i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Tryb życia może wpływać na wyniki badań. Co do ciśnienia należy kontrolować ponieważ jest w górnej granicy normy. Proponuje udać się ponownie do lekarza rodzinnego za około 2 tyg.