Badania kontrolne w 13. tygodniu ciąży

Mam 23 lata. Wiek ciazowy to 13tydz 0 dni wg CRL. Kosc nosowa obecna, wszystko prawidlowe.. tylko NT 2,69 mm. wyniki biochemiczne z surowicy krwi : wolne Beta hcg 61,89 lU/l odpowiada 1,628 MoM , PAPP-A 4,572 lU/l odpowiada 1,045 MoM. Trisomia 21 ryzyko podst. 1:1047 trisomia 18 1:2591 trisomia 13 1:8117 ryzyko skorygowane do wszystkich trzech <20000 . W uwagach : wykazuje niskie ryzyko wyst. Trisomi 13,18,21 i plodu i nie ma wskaz. do badania inwazyjnego. Co oznaczaja wyniki?

Małgorzata Panek

Wg przytoczonych wyników badań występuje niskie ryzyko, że Pani dziecko urodzi się z zespołem genetycznym takim jak np. zesp. Downa. W związku z powyższym nie zaleca się dodatkowego badania inwazyjnego takiego jak amniopunkcja.
Proszę udać się z wynikami badań do ginekologa.
Pozdrawiam