Badania krwi a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Jeśli biorę tabletki antykoncepcyjne, to po jakim czasie po ich odstawieniu mogę robić podstawowe badania krwi, moczu, kału, oraz wymazu z pochwy, cytologi itp tak, żeby hormony z tabletek były niewykrywalne i nie wpływały w żaden sposób na wynik?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Teoretycznie już po jednym cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.
Często jednak po odstawieniu zdarzają się zaburzenia miesiączkowania. Warto więc wstrzymać się 2-3 miesiące.
Jeśli jednak nie będzie Pani badała profilu hormonalnego, badania można wykonać praktycznie w każdym momencie, gdyż środki antykoncepcyjne na nie nie wpływają.