Badania krwi i moczu a skierowanie do sanatorium

mam skierowanie od ortopedy do sanatorium ale muszę je mieć podpisane przez lekarza rodzinnego pierwszego kontaktu.poszedłem więc do lekarza i muszę zrobić badania krew mocz ob . okazało się że mam złe ob /zapalenie lub zakażenie dolnych drog moczowych i muszę brać antybiotyk i inne 2 ustroistwa i wrócić za 2 tygodnie bo inaczej jak mi się ob nie poprawi to mi lekarz nie podpisze skierowania.czy to normalne bo ja przecież mogę pojechać do sanatorium za rok i badania będą nieaktualne

Skierowanie do sanatorium może wydać każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego czyli taki, który przyjmuje za darmo. Skierowanie od ortopedy nie musi być podpisywane przez lekarza rodzinnego. Bez względu na to kto kieruje obowiązuje wykonanie badań: OB, morfologia, mocz, RTG kl piersiowej i EKG. O akceptacji skierowania decyduje lekarz balneolog w NFZ. Niestety nie ma zmiłuj trzeba mieć te badania dobre i już. Tez uważam, że to bez sensu bo przez rok czekania takie badania są całkowicie nieaktualne. Nie mamy na to jednak wpływy. Taki przepis wymyślił jakiś mądrala i już.