Badania krwi i moczu przy gorączkowaniu u 6-latki

Witam, moja 6 letnia córka gorączkuje 5 dobę ma katar i pokasłuje, w 5 dobie przy 39 stopniach miała zrobione badanie moczu (prawidłowe) i krew wyniki OB - 27 CRP - 2.39 Lekarz nie przepisał żadnego antybiotyku. Dziś jest 6 doba i pierwsza zarazem już bez środków przeciwgorączkowych (jest teraz 37,2). Temperatura dziś wyraźnie się obniżyła ale jest nadal stan podgorączkowy. Czy powinna mieć podany antybiotyk, .

Lek. Tomasz Budlewski

Najwyraźniej lekarz w czasie badania lekarskiego stwierdził infekcję wirusową dlatego nie podał antybiotyku. Przy infekcji wirusowej antybiotyki nie mają sensu. Proponuję udać się do lekarza ponownie w celu kontrolnego badania.