Badania krwi i niska waga ciała u 4,5-latki

Witam dziecku 4,5 roku przeprowadziłam badani szczegółowe poniżej wyniki proszę o interpretacje : Sód 143 mmol/l Potas 4,3 Chlorki 104 AST 28 U/l ALT 32 Żelazo 46 Tsh 2,405 Wapń 9,60 Magnez 2,20 CRP - 0,10 Morfologia ; Erytrocyty 5,0 Hemoglobina 13,0 Hematokryt 38,4 WBC 13,0 Bardzo proszę o interpretacje Wyniki przeprowadziłam gdyż córka jest bardzo chuda przy 104 cm wzrostu warzy niecałe 14 kg i nie ma apetytu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanych wynikach nieco za niskie jest żelazo, podwyższony jest natomiast poziom krwinek białych. Niestety nie podała Pani jednak pełnej morfologii, co uniemożliwia dokładniejszą interpretację. Analizując masę ciała i wzrost w oparciu o siatki centylowe, dziecko rzeczywiście waży za mało. Konieczna jest dokładniejsza diagnostyka pod okiem lekarza pediatry.