Badania krwi: interpretacja wyników

Bardzo proszę o interpretację moich wyników badań. Mam 38 lat. Z góry dziękuję. Leukocyty 8,9 tys/ul Erytrocyty 4,3 mln/ul Hemoglobina 11,5 g/dl Hematokryt 35% MCV 81 fl MCH 27 pg MCHC 33,o g/dl Płytki krwi 246 tys/ul RDW-CV 17,5 % PDW 16,2 fl MPV 8,8 fl PCT 0,2% Neutrofile 4,97 tys/ul Limfocyty 2,78 tys/ul Monocyty 0,93 tys/ul Eozynofile 0,12 tys/ul Bazofile 0,1 tys/ul Neutrofile 56,0 % Limfocyty 31,3 % Monocyty 10,5 % Eozynofile 1,4 % Bazofile 0,8 % Sód 142 mmol/l Potas 4,47 mmol/l Magnez 0,79 mmol/l Żelazo 16,5 umol/l CRP 1,48 mg/l Rozmaz krwi met Schillinga Neutrofile 65 % Eozynofile 3 % Limfocyty 26 % Monocyty 6 %. Z poważaniem Izabella
38 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
W morfologii krwi zwraca uwagę niewielkie obniżenie stężenia hemoglobiny. Pozostałe parametry morfologii, w tym także wynik rozmazu krwi mieszczą się w normie.
Prawidłowe jest także stężenie sodu, potasu, magnezu oraz żelaza. Stężenie CRP powinno być interpretowane w oparciu o zakres norm podany przez laboratorium.

Pozdrawiam.