Badania krwi na obecność toksoplazmozy w 8 tygodniu ciąży

Witam serdecznie jestem w 8 tygodniu ciąży . Zbadałam krew na obecność toksoplazmozy . 17 stycznia wynik igG wynosił 650 iu/ml a igm + . W dniu 19 stycznia ponownie zostały wykonane badania w szpitalu zakaźnym IgG wynosi 368 iu/ml a igm 4.64 + .Lekarz przepisał mi rovamycine 3mln j.m 3x dziennie. Proszę Panią bardzo o opinie w tej sprawie

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę postępować wg zaleceń lekarza, to standardowe leczenie przy świeżym zakażeniu toksoplazmozą o czym świadczą podwyższone IgM